Европейското първенство по волейбол за мъже-България победи Полша с 3:2 гейма.

Велик  мач!
Сразихме Полша-домакините!
От 0:2 до 3:2 гейма пред свирепата полска публика.
България ще играе четвъртфинал на Европейското първенство по волейбол за мъже,след като в„Ерго Арена” в Гданск  победи Полша с 3:2 (22:25, 22:25, 20:25, 24:26 16:18) гейма.
 На четвъртфинала отново ще срещнем отбора на Германия.
Мачът е на 25 септември от 20:50 ч. българско време, отново в "Ерго Арена".
Останалите резултати: Италия - Холандия 3:1, Русия - Словакия 3:0, Сърбия - Дания 3:0.

Волейбол-България победи Германия с 3:1 гейма и е на полуфиналфинал срещу Италия.

Състави:
Полша:
 Лукаш Жигадло, Гжегож Боциек, Михал Винярски, Бартош Курек, Марчин Мозджонек, Пьотър Новаковски, Павел Заторски-либеро;
България:
Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов, Теодор Салпаров-либеро.

Другите четвъртфинали: Италия - Финландия, Русия - Франция и Белгия - Сърбия.
При успех на българския тим, срещу Германия,на полуфиналите ще играем срещу победителя от двубоя Италия - Финландия.
Полуфиналите и мачовете за отличията са съответно на 28 и 29 септември в Копенхаген.

Стотици загинали при земетресение с магнитуд 7,8 в Пакистан,провинция Белуджистан.