четвъртък, 19 септември 2013 г.

Лудогорец победи ПСВ Айндховен с 2:0

Ураган опустоши, Хърватия,има загинали и ранени.

Избранците на Стойчо Стоев изиграха много силен мач на "Филипс стейдиъм" и заслужено записаха историческата си първа победа в груповата фаза на Лига Европа.
На стадион "Филипс Арена"  българския Лудогорец чрез Роман Безяк отбеляза първия гол във вратата на ПСВ след дълъг пас за Мисиджан в 60-та минута.
Вратарят Зоет излезе и изчисти, след което Роман Безяк почти от центъра на терена прехвърли с едно докосване в празната врата за 1:0.
 Лудогорец вкара втори гол в 74-тата минута на ПСВ Айндховен и поведе с 2:0. Мачът се играе на стадион "Филипс Арена". Футболистът от българския Лудогорец Виргил Мисиджан отбеляза гол във вратата на ПСВ. Първият гол вкара Роман Безяк, който почти от центъра на терена прехвърли с едно докосване в празната врата за 1:0.
Лудогорец излезе без най-резултатния играч в историята си Иван Стоянов на „Филипс Стадион" в Айндховен.
Треньорът Стойчо Стоев реши да заложи на Дани Абало като титуляр за сметка на Стоянов. Мишел Платини бе оставен извън групата на разградчани.